Narodowe czytanie Sienkiewicza

altPo raz drugi uczestniczymy w akcji odbywającej się z Inicjatywy  Prezydenta  Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego „ Narodowe czytanie” . W tym roku cala Polska czytała dzieła laureata Nagrody Nobla  - Henryka Sienkiewicza. W sobotnie popołudnie spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać i słuchać  wybranych fragmentów powieści  wielkiego pisarza.  Wszystkich przybyłych na spotkanie powitała dyrektor szkoły Barbara Pankowska, która na wstępie przeczytała list Prezydenta napisany na tę okoliczność.

Następnie przystąpiliśmy do realizacji  naszego programu, który przedstawiał się następująco:

1.      Występy taneczne dzieci z zespołu „ Promyk”.

2.      Wspólne czytanie „ W pustyni i w puszczy” przez uczniów klas IV – VI.

3.      Konkurs plastyczny dla uczniów klas O – III, „ Staś i Nel – bohaterowie książki „ W pustyni i w puszczy”.

4.      „Potop” – czytanie fragmentów przez dorosłych.

5.      Wspólne śpiewanie piosenek z ekranizacji powieści Henryka  Sienkiewicza.

6.      Konkurs dla wszystkich „ Znane cytaty z utworów H. Sienkiewicza” i nie tylko.

7.      Ognisko oraz gry i zabawy przy muzyce.

Każdy kto zaprezentował zebranym na placu przed salą gimnastyczną wybrany fragment powieści Sienkiewicza mógł otrzymać okolicznościową pieczęć. Dla maluchów były słodycze, a dla wszystkich kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców. Było, więc COŚ dla ducha, ale i też coś dla ciała.

Ksiądz Proboszcz Marcin Hejman przekazał do biblioteki szkolnej zestaw pięknie wydanych powieści Henryka Sienkiewicza.

Tekst i zdjęcia   K. S.