IX Spotkania teatralne Szkół im. Jana Pawła II "Młodzi aktorzy swojemu Patronowi" w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej

alt29 maja 2014 roku po raz dziewiąty gościliśmy uczestników Spotkań teatralnych „ Młodzi aktorzy swojemu Patronowi”. Tegoroczny przegląd przebiegał pod hasłem „ dialog – tolerancja”. Na  nasze zaproszenie odpowiedziało  pięć szkół, które zaprezentowały się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie gimnazjum i uczniowie klas IV– VI szkoły podstawowej.

Tegoroczne Jury w osobach: Pan Krzysztof Czubak – instruktor teatralny w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, Pani Alina Bieniek – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomyślu nad Sanem, Pan Piotr Jackowski – redaktor naczelny „ Naszego Czasu” i Pan Tomasz Turek dyrektor Centrum Kultury w Zaklikowie nagrodę GRAND PRIX w poszczególnych kategoriach przyznało:

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach, reprezentowanym przez grupę teatralną „ Otein” za sztukę „ Kopciuszek” oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej za   „ Kobietę z parasolką”.

W sztuce wystąpili uczniowie klasy VI : Julia Szwedo, Gabriela Machaj, Julia Warzycka, Kamil Stelmach, Mikołaj Wiktor, Grzegorz Latawiec i uczennica klasy IV Kinga Mantycka. Uczniów do występu przygotowała pani Dorota Nieznalska.

Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani WYRÓŻNIENIAMI.

Uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół   im. Jana Pawła II w Potoczku za sztukę  „ Starszy, nie znaczy gorszy”, a uczniowie z Zespołu Szkół w Chwałowicach za sztukę
„Drewniana miska”.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach zaprezentowała przedstawienie  ruchowo – narracyjne „ Czy potrzebny jest dialog?”, a Zespół Placówek Oświatowych  w Gościeradowie montaż słowno – muzyczny „ Którędy do świętości ”.

Nagrody uczestnikom  przeglądu wręczyła  Zastępca Wójta – Pani Małgorzata Nowak .

W naszej uroczystości uczestniczył też ksiądz biskup Edward Frankowski , który obok Pana Wójta Jana Pyrkosza jest honorowym Patronem naszych spotkań teatralnych.   Ksiądz biskup odprawił nabożeństwo oklicznościowe w intencji wszystkich uczestników, jak co roku podarował nam kolejne książki do kolekcji papieskiej, a dzieciaki obdarował słodyczami. My z kolei mogliśmy złożyć gratulacje  księdzu biskupowi  z okazji 25 rocznicy przyjęcia Sakry Biskupiej. Życzenia dalszych lat owocnej pracy duszpasterskiej złożyła księdzu biskupowi dyrektor szkoły pani Barbara Pankowska wraz z przedstawicielami  samorządu  uczniowskiego.

Tekst i zdjęcia: K. Stelmach