Świętość polega na miłości

alt„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie, i za to wam dziękuję” – tak brzmiały ostatnie słowa, które miał wypowiedzieć polski papież do tłumu wiernych, które modliły się za niego w dniu jego śmierci na placu św. Piotra i na całym świecie.

2 kwietnia, w dziewiątą rocznicę śmierci Patrona Szkoły uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć Ojca Świętego Błogosławionego Jana Pawła II uroczystą Mszą świętą o godz.20.30. Wyrazili w ten sposób ogromną wdzięczność Papieżowi za jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że tak kochał dzieci i młodzież, wiedział doskonale czym biją ich serca.

Przygotowany na tę okazję program miał charakter wspomnieniowo-poetycki. Nauczyciele recytowali wiersze, czytali teksty związane z życiem i twórczością poety, kapłana, wyjątkowego człowieka, Papieża- Polaka. W programie nie mogło zabraknąć elementów muzycznych, ponieważ muzyka w życiu naszego rodaka – Karola Wojtyły odgrywała ważną rolę, dlatego uczennice z klas IV-VI śpiewały pieśni aby uczcić Jego pamięć. Msza święta zakończyła się o godzinie 21.37.

W oczekiwaniu na kanonizację uczniowie podjęli różne zadania mające po raz kolejny przybliżyć postać Błogosławionego Patrona. Wzięli udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II- „Patron Najgodniejszy”, a także w konkursie plastycznym pt: „ Nasz Święty Patron”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również projekcje filmów o Janie Pawle II.

W dniu 26 kwietnia 2014 roku, w kościele parafialnym, społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uczestniczyła w uroczystej Mszy św.z okazji Kanonizacji Papieża-Polaka Błogosławionego Jana Pawła II. Podczas Eucharystii uczniowie zaprezentowali program rozpoczynający się wspomnieniem Jego ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 roku, a następnie odpowiedzieli na pytanie: „ Na czym polega Świętość Jana Pawła II”.

Zespół wokalny pod kierownictwem Pana Zbigniewa Wermińskiego wykonał pieśni religijne zadedykowane Janowi Pawłowi II, a na zakończenie zaprezentowano „Wyznanie” św. Jana Pawła II – „TotusTuus”, które wprowadziło wszystkich w zadumę i refleksję. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem pan Jan Pyrkosz i reprezentacja harcerzy ze Szczepu Bieszczadnicy z Woli Rzeczyckiej, którzy wnieśli Światło „ Promyk Miłosierdzia” przekazane przez ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Zadzwonił również po raz pierwszy oficjalnie dzwon „ Święty Jan Paweł II” wykonany przez znaną pracownię Felczyńskich z okazji kanonizacji, a ufundowany przez społeczność parafii.