Gminny Konkurs Ortograficzny 2014

altDnia 28 lutego 2014 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej zorganizowała Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem wójta gminy Radomyśl nad Sanem. Były dwie kategorie: uczniowie szkół podstawowych i mieszkańcy gminy Radomyśl nad Sanem. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać dyktando.

W dyktandzie wzieło udział 10 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Radomyśl nad Sanem (Antoniów, Chwałowice, Radomyśl, Rzeczyca Długa i Wola Rzeczycka). Potyczki ortograficzne dotyczyły zbliżającej się wiosny (dyktando „Wiosna tuż –tuż”).
Zwycięzcą dyktanda została Joanna Kata z PSP w Rzeczycy Długiej, II miejsce zajął Jakub Żmuda z PSP w Antoniowie, a III Aleksandra Cygan z PSP w Woli Rzeczyckiej.
Natomiast w dyktandzie dla dorosłych wzięło udział 29 mieszkańców gminy Radomyśl nad Sanem. Wśród piszących był obecny wójt gminy, pracownicy urzędu gminy, nauczyciele z pobliskich szkół, duchowny (ks. Marian Bolesta), pracownicy różnych instytucji  z terenu gminy, rodzice, mieszańcy pobliskich miejscowości. Piszący zmagali się z dyktandem, którego treść dotyczyła zakupu słownika ortograficznego, a w konsekwencji wygrania konkursu i zdobycia tytułu „Mistrza ortografii”.
W czasie, gdy komisje konkursowe sprawdzały prace, uczestnicy obejrzeli krótkie przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów V klasy szkoły podstawowej w Woli Rzeczyckiej, o tematyce ortograficznej.
Zwycięzcą dyktanda i „Mistrzem Ortografii 2014” została pani Agnieszka Rybak (dyrektor Publicznego Przedszkola w Radomyślu nad Sanem).
Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pani Anny Klich – nauczyciela języka polskiego z PSP w Woli Rzeczyckiej i pani Joanny Zięby – Pyclik.