Otrzymaliśmy certyfikat Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

altW dniu 13 marca 2014 r. w Podkarpackim Cenrum Kształcenia Nauczycieli odział w Tarnobrzegu odbyła się XIV Rejonowa Konferencja z promocji zdrowia nt. „Uczeń z nadwagą i otyłością w szkole promującej zdrowie”. Podczas uroczystego spotkania Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej została przyjęta do rejonowej sieci szkół promujących zdrowie i oficjalnie otrzymała "Certyfikat" Szkoły Promującej Zdrowie, który odebrała dyrektor szkoły pani Barbara Pankowska.

Na uroczystym spotkaniu koordynator szkolny - Anna Grąba zaprezentowała szkołę i przedstawiła sprawozdanie z realizacji działań jakie zaplanowano i zrealizowano w zakresie promocji zdrowia w okresie przygotowawczym. Działania te dotyczyły dwóch priorytetów: zdrowego odżywiania się oraz aktywności ruchowej. Szkoła nadal będzie promować zdrowie i podejmować kolejne zadania dotyczące jego promowania wychodząc z założenia, że "Promujemy zdrowie nie dlatego, że jest ważne, ale dlatego, że bez niego wszystko inne jest nieważne".