Literacka Biesiada z Julianem Tuwimem

altPodsumowując kończący się rok 2013r. poświęcony poecie Julianowi Tuwimowi 13 listopada 2013r. zorganizowaliśmy „Literacką biesiadę z Julianem Tuwimem”. Biesiada miała bardzo różnorodny chcrakter. Było wiele konkursów: drużynowy z wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima, plastyczne – „Laurka dla Biblioteki” i „Ilustracja do wiersza Juliana Tuwima”. Był też konkurs na najciekawsze przebranie za postać z wybranego wiersza oraz klasowy konkurs czytelniczy „Kto to napisał?”.

W konkursie drużynowym z wiedzy o życiu Juliana Tuwima należało wykazać się szczegółową znajomością 40 wierszy poety. Z różnorodnymi zadaniami w kategorii klas 1-3 najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy II, następnie klasy I i na III miejscu uplasowali się uczniowie klasy III. W kategorii klas 4 – 6, I miejsce zajęła drużyna klasy V, II miejsce – klasa IV, a miejsce III przypadło w udziale klasie VI.
W klasowym konkursie czytelniczym „Kto to napisał?” najlepsi okazali się uczniowie klasy II, którzy zgromadzili 28 punktów. Najwięcej punktów dla klasy zdobył Kacper Piotrowski. II miejsce zajęła klasa III, najwięcej punktów dla niej uzyskał Kacper Błaszczyk. III miejsce dzięki Mikołajowi Wiktorowi zajęła klasa VI.
Biblioteka otrzymała 30 laurek. Najbardziej kolorową wykonała Ewelinka Garbacz z kl. I i to ona została zwyciężczynią w tym konkursie.
Na konkurs plastyczny „Ilistracje do wiersza Tuwima” uczniowie wykonali 41 prac. Wszystkie prace były estetyczne i kolorowe, dlatego zwycięzców wyłoniliśmy drogą losowania. Zwycięskie prace w kategorii klas 1-3 wylosowała jedna z mam pani Aneta Szkutnik.
Nagrodzeni zostali: Maja Świątek kl. I – I miejsce, Filip Drzewi kl. III – II miejsce i Martyna Drozd kl. II – III miejsce.
Zwycięzców w kategorii klas 4-6 wylosował ks. Marcin Hejman. Szczęście w losowaniu dopisało Dominikowi Wermińskiemu z kl. VI – I miejsce, Weronice Ozga z kl. V – II miejsce i Mateuszowi Kołodziej z kl. VI – III miejsce.
Wszystkie klasy pod czujnym okiem wychowawców przygotowały ciekawe interpretacje wierszy Tuwima.
I tak klasę „0” mogliśmy oglądać w inscenizacji wiersza „Dwa Michały”. Uczniowie klasy I zaprezentowali „Słonia Trąbalskiego”, a uczniowie klasy II wiersz „Okulary”. Klasa III wystąpiła z „Lokomotywą”. Z „Ptasiego radia” nadawali uczniowie klasy IV, a klasa V opowiedziała „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Uczniowie klasy VI zaprezentowali mix wierszy: „Bambo”, „Zosia – Samosia” i „Kotek”.
Na koniec wiersz „Skakanka” wyrecytowała Kinga Rachwalska z klasy „0”, a Konrad Czuj recytował wiersz „Idzie Grześ przez wieś”.
Najciekawsze przebrania za postać z wiersza Tuwima przygotowali: Martyna Cygan z kl. IV – „Ptasia policja”, Julia Szwedo z kl. VI – „Zosia – Samosia” i Grzegorz Latawiec z kl. VI – „Bambo”.
Nagrody w postaci dyplomów, maskotek, książek, artykułów papierniczych i słodyczy wręczała uczestnikom Dyrektor Szkoły - Pani Barbara Pankowska.

Różnorodność nagród zawdzięczamy między innymi sponsorom Pani Marii Fusek i ks. Marcin Hejman. „Literacką biesiadę z Julianem Tuwimem”
przygotowały i poprowadziły Pani Dorota Nieznalska i Pani Krystyna Stelmach.