Pasowanie na ucznia klasy I

16 października 2013r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.Zostaną uroczyście pasowani na uczniów. Zanim to jednak nastąpi, muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu nauki. O godzinie 9:00 Pani Dyrektor Barbara Pankowska przywitała przybyłych gości: Pana Wójta Jana Pyrkosza oraz Panią Wójt Małgorzata Nowak, a także rodziców, uczniów, nauczycieli i innych zgromadzonych osób. Uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynię Lucynę Gugałą recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet sztandarowy szkoły. Pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor „wielkim ołówkiem” – było tylko tego potwierdzeniem. Ukoronowanie aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Posłuchaliśmy przemówienia Pana Wójta Jana Pyrkosza. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej przez klasę II, a także otrzymali o nich drobne upominki. Na koniec zabrała głos przedstawicielka rodziców klasy I Pani Agnieszka Majewska, aby podziękować i złożyć życzenia Pierwszoklasistom na ich dalsze życie i przyszły rozwój umiejętności. Pamiątkowe zdjęcia były uwieńczeniem tej bardzo ważnej dla społeczności szkolnej uroczystości.