Andrzejki 2023 w klasach 0-3

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W czwartek, 30. listopada, na zabawie andrzejkowej bawili się także najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Wśród wróżb, przygotowanych przez wychowawczynie klas 0-3, p. L. Gugałę, p. I. Krawiec, p. K. Stelmach oraz M. Dereń -Turek, nie zabrakło tradycyjnego "lania wosku", przekłuwania serc z imionami, wróżeniu, "kim zostanę w przyszłości" czy "przechodzenia butami" przez próg. Wszyscy uczniowie bawili się wspólnie, przy największych przebojach muzycznych. Poczęstunek został przygotowany przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji andrzejek.

Zdjęcia: I. Krawiec, K.Stelmach, M. Dereń-Turek

Tekst: M. Dereń-Turek