” Wyśpiewać dziś chcemy wam życzenia…” - 250. rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej

Przypadający na 14 października, Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, w tym roku 250-tą. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w dniu 13 października, w której udział wzięła cała społeczność szkolna.

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto podczas którego oddajemy szacunek wszystkim pracownikom oświaty, w tym nauczycielom, pracownikom administracji szkolnej i innym osobom zaangażowanym w proces kształcenia i edukacji młodego pokolenia.

Program słowno-muzyczny przygotowali uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego. Było uroczyście, a zarazem wesoło. W pierwszej części poznaliśmy rys historyczny powstania Komisji Edukacji Narodowej, następnie na wesoło, śpiewem i humorystycznym przedstawieniem uczniowie wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla niełatwej pracy pedagogów, po czym jeszcze uczniowie z kl. IV poprowadzili galę rozdania nauczycielskich Oskarów.

Po zakończonej części artystycznej serdeczne życzenia i podziękowania dla nauczycieli za podejmowany przez nich trud kształcenia i wychowywania przekazali, w imieniu całej społeczności szkolnej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a wszyscy uczniowie odśpiewali piosenkę pt.” Wyśpiewać dziś chcemy wam życzenia…”

Tekst: M. Mozgawa, zdj.: M. Dereń-Turek