Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

alt23 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Włączając się w obchody tego ważnego święta dla każdego miłośnika książki, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem, panem Pawłem Beręsewiczem, które zorganizowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III i VI wraz z wychowawczyniami, p. Krystyną Stelmach i p. Anną Klich.

Podczas ponad półtoragodzinnego spotkania uczniowie mieli możliwość osobistego poznania autora wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pan Beręsewicz w ciekawy i zabawny sposób przybliżył obecnym na spotkaniu swoje książki, oczywiście nie zdradzając zakończenia. Czytelnicy poznali bohaterów m. in. takich książek jak: „Noskawery”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”. Podczas spotkania pan Beręsewicz odpowiadał na pytania obecnych, które dotyczyły jego książek. Na zakończenie można było zakupić wybrane książki pisarza oraz otrzymać jego autograf.