Wśród nocnej ciszy... - szkolne jasełka

Czas świąt Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i kolędowania, który w naszej chrześcijańskiej i narodowej tradycji jest mocno zakorzeniony. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.

W dniu 22 grudnia, cała społeczność naszej szkoły także wspólnie przeżywała zbliżające się święta. Oprócz wigilijnych spotkań klasowych, w świąteczną atmosferę w prowadzili nas uczniowie z klas II i III, którzy przygotowali tradycyjne Jasełka. Dzieci przypomniały o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko, wcielając się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Nie zabrakło także Heroda, diabełków i śmierci. Do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy uczniowie, a sposób szczególny dzieci z kl. O. W klimacie świąt Bożego Narodzenia, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim koleżankom i kolegom. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor szkoły, która także życzyła wszystkim zdrowych, radosnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Tekst: M. Mozgawa, zdj.: A. Klich