Mikołajkowa wycieczka na Baseny Tropikalne i do Centrum Nauki Leonarda da Vinci

7 grudnia uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Chęcin i Kielc. Pierwszym etapem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Leonarda da Vinci, gdzie można było zapoznać się z różnymi nowinkami technicznymi.

Dwupiętrowa wystawa skupiała się wokół zainteresowań Leonarda da Vinci, a że był on człowiekiem renesansu, na wystawie można było obcować m.in. ze sztuką, anatomią, budownictwem, matematyką.

Stanowiska na parterze budynku dotyczyły zagadnień związanych z budową i funkcjami życiowymi człowieka. Można tam było dotknąć, zobaczyć, poczuć na własnej skórze jak to jest poruszać się i pokonywać przeszkody na wózku inwalidzkim, jak działa przewód pokarmowy, jaką mamy pojemność płuc, którędy przebiegają nasze żyły i jak działa serce.

Na drugim piętrze wystawa dotyczyła zagadnień ekologiczno – przyrodniczych. Wystawa „Człowiek-trybik w machinie przyrody” to 14 stanowisk nawiązujących do tematów ochrony naszej planety: atmosfery, zasobów wodnych i różnorodności biologicznej. Ponadto można było zobaczyć jak prawidłowo funkcjonują ekosystemy i jak racjonalnie gospodarować odpadami.

Drugim etapem naszej wycieczki były Baseny Tropikalne w Kielcach. Tam uczniowie mogli się zrelaksować mi. in. na basenach witalnych solankowych, basenach z hydromasażami, leniwej rzece, podziwiając tropikalną roślinność, wodnym placu zabaw i zjeżdżalniach.

Zrelaksowani i wypoczęci, na zakończenie mikołajkowej wycieczki, uczniowie odwiedzii McDonald's, gdzie skusili się na smaczne przekąski. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wszyscy wrócili do domów. Dziękujemy św.Mikolajowi za tak wsapniały prezent.

Tekst i zdj. A. Klich

 

 

Odsłony: 314