ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 2023

Dzień życzliwości i pozdrowień to święto, które już na dobre zagościło w naszym szkolnym kalendarzu wydarzeń. W naszej szkole obchodziliśmy go jako TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI od 20-24.11. 23r., który miał na celu ukazać jak ważne są na co dzień nawet drobne gesty życzliwości, takie jak: uśmiech, miłe słowo czy drobny gest grzecznościowy. Nasze pozytywne gesty potrafią zmienić komuś dzień na lepszy, a każde dobro, które czynimy dla kogoś, do nas również wraca. Kolejne dni obchodzone były pod innym hasłem: poniedziałek Dzień Praw Dziecka- uczniowie byli ubrani na niebiesko, wtorek na zielono, a każdy uczeń miał napisać 5 osobom coś miłego, środa na żółto- to dzień samych dobrych ocen i pochwał, czwartek na czerwono oraz wdzięczność na czerwonych serduszkach zasypała gazetkę na szkolnym korytarzu, uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej przez panią Monikę Dereń – Turek „fotobudce”. Natomiast piątek kolor różowy lub fioletowy, uczniowie grali na przerwach z kolegami w swoje ulubione gry. Nad całością przebiegu tych działań czuwały : pedagog szkolny pani Iwona Krawiec, pedagog specjalny pani Teresa Szymańska.

W trakcie trwania tygodnia życzliwości, przypomnieliśmy również uczniom, iż należy mówić Stop agresji i przemocy. Rozstrzygnięte zostały dwa konkursy :pierwszy na prezentację multimedialną, w którym I miejsce wygrały uczennice klasy VI- Gabriela Wicińska i Oliwia Kusińska, II miejsce kl. VII- Antonina Krawiec i Patrycja Szymańska i III miejsce- kl. V Karolina Tryka i Amelia Drzewi. W drugim konkursie plastycznym w kategorii klas I-IV wzięło udział 35 uczniów, a każda praca wyrażająca sprzeciw wobec przemocy była wyjątkowa. I miejsce zajął Bartłomiej Pachla kl. IV, II miejsce Natalia Wrońska kl. IV i Urszula Ozga kl. III, III miejsce otrzymały Aleksandra Wydra kl. II i Ada Siembida z kl. I, wyróżnienia zdobyły: Lena Drzewi kl. IV i Emilia Fietko kl. III. Wszyscy biorący udział otrzymali pamiątkowy dyplom i coś na słodko a osoby nagrodzone dodatkowe nagrody rzeczowe.

 

                                                            Tekst i zdjęcia: I.Krawiec, T.Szymańska

Odsłony: 263