Nagrody i wyróżnienia w XX jubileuszowym Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w Pysznicy

Już po raz XX odbył się jubileuszowy Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy. Tegorocznym hasłem przewodnim były słowa zaczerpnięte z Pisma Świętego „Zło dobrem zwyciężaj”. Na konkurs wpłynęło 154 prac plastycznych i 57 utworów literackich. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki i prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, poetki Elżbiety Ferlekjo przyznało 27 nagród i 32 wyróżnienia.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. W kategorii przedszkoli – plastyka II miejsce zajęła Blanka Federczyk (opiekun p. Monika Dereń-Turek). W kategorii kl. VII-VIII- plastyka III miejsce zdobyła Oliwia Oleszko (opiekun p. Krystyna Stelmach). W kategorii kl. IV-VI-poezja wyróżnienie otrzymała Martyna Świątek za wiersz pt. „Przesłanie”. W kategorii kl. VII-VIII-poezja III miejsce zdobyła Antonina Krawiec za wiersz pt. „W poszukiwaniu dobra”, a wyróżnienie Patrycja Szymańska za wiersz pt. „Być dobrym człowiekiem” (opiekun prac literackich p. Anna Klich).

Finał Przeglądu odbył się 23 listopada 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy.

Tekst i zdj.: A. Klich