Rok 1918. Ku Niepodległej...Obchody Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11. listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia 13. listopada zorganizowano w naszej szkole Przegląd piosenki patriotycznej. W 105 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym, niepodległym państwem. Z okazji tego wydarzenia w naszej szkole, wychowawcy wraz ze swoimi klasami przygotowali pieśni patriotyczne i piosenki o Ojczyźnie. Można było usłyszeć zarówno pieśni tradycyjne, jak i te mniej znane. Doskonałe wykonania i zaangażowanie wykonawców wprowadziły wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój. Wśród utworów znalazły się m.in. "Powiewa flaga", "Szara piechota", “ Pierwsza brygada", "Szary mundur", "Serce w plecaku", "Dziś idę walczyć mamo", “Polska to mój kraj”, “Jest takie m iejsce”, “Idą leśni”. Na zakończenie tej pięknej uroczystości , odśpiewano Hymn Polski. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. Wszyscy uczestnicy, zarówno soliści, jak i grupy, otrzymały od organizatorów, pamiątkowe dyplomy.

Tekst i zdj.: M. Dereń-Turek

 

Odsłony: 91