Stalowa pszczoła nie istnieje

„Stalowa pszczoła nie istnieje”, to hasło konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli, w ramach kampanii edukacyjnej na rzecz ochrony pszczół. Celem tego projektu jest zwrócenie uwagi na konieczność zachowania pszczół  miododajnych oraz upowszechnienie wiedzy o znaczeniu tych owadów, dla każdego człowieka.  Do starostwa wpłynęło 506 prac ze szkół podstawowych z całego powiatu, wśród tych prac, znalazła się również praca ucznia  naszej szkoły, ósmoklasisty, Igora Turka, który zajął III miejsce. Uczeń otrzymał  bon do sklepu Maraton o wartości 200 pln. Prace będzie można obejrzeć na wystawie zlokalizowanej w budynku Wydziału Mechaniczno -Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Tekst i zdjęcia Monika Dereń-Turek