Rok szkolny 2022/ 2023 za nami !!!

Mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Woli Rzeczyckiej rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Grzegorz Kasprzycki.

Po zakończonej Mszy św., w sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrekcja, grono pedagogiczne i podekscytowani uczniowie. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Rodzice, Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Jadwiga Chołody- Krawiec.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Barbara Pankowska. W swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkoły, podziękowała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za pracę i życzyła udanego wypoczynku wakacyjnego.

Kolejnym punktem był program artystyczny pod hasłem „ W drogę po własny los” w wykonaniu uczniów klasy VIII- absolwentów szkoły, którzy rozpoczęli swój występ od odtańczenia poloneza. Nie zabrakło elementu humorystycznego w formie sparafrazowania baletu „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu chłopców. Na zakończenie swojego programu uczniowie pięknie podziękowali pani Dyrektor, nauczycielom, Rodzicom za trud wychowawczy, troskę i poświęcenie włożone w ich wychowanie i nauczanie.

Swój akcent taneczny wnieśli również uczniowie oddziału przedszkolnego, a uczniowie klasy III przedstawili scenki humorystyczne. Na zakończenie programu artystycznego wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne prowadzone przez Panią Urszulę Wieczorek.

Najważniejszą częścią ceremonii było wręczenie nagród za uzyskanie świadectw promocyjnych z biało-czerwonym paskiem oraz aktywny udział w życiu szkoły.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia, uczniowie udali się na spotkania w klasach z wychowawcami. Wszyscy w doskonałych humorach opuścili mury szkoły mówiąc sobie „do zobaczenia we wrześniu”.

Tekst: D. Nieznalska, fot.: K. Stelmach