Pocztówka do Pana Sienkiewicza

W trwającym obecnie Roku Henryka Sienkiewicza Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprosili uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskiej akcji ph. „Pocztówka Do Pana Sienkiewicza”.

Uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią włączyli się do akcji i wykonali piękne pocztówki inspirowane lekturą „W pustyni i w puszczy”. Wykonane pocztówki zostały wysłane do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Akcja ma na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, odkrywanie i promocję dziedzictwa pisarza, rozwijanie kultury czytelniczej, inspirowanie uczniów do pracy twórczej oraz rozwijanie zdolności plastycznych i literackich.