Akcja czytelnicza „Poczytaj mi, przyjacielu”

W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy uczniów klasy piątej oraz wychowawczyni klasy powstał w klasie piątej „Kącik czytelniczy”. Uczniowie zgromadzili w nim swoje ulubione książki – znalazły się wśród nich bajki, baśnie, powieści młodzieżowe oraz czasopisma dla nastolatków. W czasie przerw śródlekcyjnych oraz przed rozpoczęciem  lekcji uczniowie klas IV – VI mogą spędzać wolne chwile, czytając interesującą literaturę.

Raz w tygodniu również uczniów klasy piątej odwiedzają młodsi koledzy, którzy mogą wysłuchać pięknych bajek i baśni w wykonaniu piątoklasistów. Do tej pory z zaproszenia skorzystali uczniowie z oddziału zerowego oraz przedszkolaki. Piątoklasiści czytali piękne polskie bajki, rozmawiali o przeczytanych lekturach, malowali oraz wspólnie bawili się.