Dzień Kobiet z Mikołajkiem

W dniu 8 marca 2023r. klasy I-III oraz oddział przedszkolny udały się do kina Helios na film animowany pt. ”Szczęście Mikołajka”. Wyjazd został zorganizowany w ramach wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Film to geneza powstania postaci Mikołajka. Przedstawia postać niezwykle sympatycznego bohatera oraz jego twórców. Stworzyli go rysownik Jean-Jacques Sempé oraz pisarz i scenarzysta, René Gościnny. To właśnie o tej trójce opowiadał  dzisiejszy film.

Podczas seansu nasza widownia z zainteresowaniem śledziła fabułę filmu, korzystając oczywiście z przysmaków jakie oferuje kino Helios. Wyjazd do kina, to nie tylko okazja do obejrzenia ciekawego filmu ale także wspaniała przygoda integrująca społeczność uczniowską, możliwość obcowania z formą  sztuki ruchomego, animowanego obrazu  oraz kształtowanie postaw społecznych i kulturalnych. Nad organizacją wyjazdu czuwały wychowawczynie Panie: Iwona Krawiec, Krystyna Stelmach, Lucyna Gugała oraz Monika Dereń – Turek. Bezpiecznie i komfortowo naszą trasę pokonaliśmy dzięki Panu Stanisławowi, któremu dziękujemy.

Tekst: I. Krawiec, zdj: I.Krawiec, M. Dereń-Turek