Gminne kolędowanie

13. stycznia 2024 roku, w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem, odbyło się gminne kolędowanie. Na wspólne śpiewanie przybyli uczniowie, ich rodzice, dziadkowie. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Radomyśl, Jan Pyrkosz, zastępca wójta, p. Magdalena Nowak-Wojtala oraz przewodniczący Rady Gmniny, p. Edward Wermiński. W programie znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i piosenki świąteczne. Dzięki brzmieniu pięknych kolęd i pastorałek uczestnicy spotkania jeszcze raz poczuli magię niepowtarzalnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Szkołę podstawową w Woli Rzeczyckiej reprezentowały dzieci z oddziału zerowego z p. Moniką Dereń-Turek wykonując trzy utwory oraz uczennice: Patrycja Szymańska i Antonina Krawiec z klasy VII oraz Julia Tryka i Natalia Wrońska z klasy IV, przygotowane przez p. Lucynę Gugałę. Pozostali wykonawcy, to uczniowie ze szkół w Rzeczycy Długiej, Antoniowie, czy Chwałowicach. Uroczystość rozpoczęła się występem orkiestry z Radomyśla. Wieczór upłynął w bardzo miłym i świątecznym klimacie.

Zdjęcia i tekst: Monika Dereń-Turek