Wyjazd klasy III do kina na film "O psie, który jeździł koleją"

7 września uczniowie klasy III uczestniczyli w seansie filmowym w kinie Helios. Udaliśmy się na film " O psie, który jeździł koleją".

Opowieść o przygodach psa Lampo oparta jest na prawdziwej historii. Pies o tym imieniu żył we Włoszech w latach 50 – tych XX wieku i bez pomocy właścicieli jeździł pociągami. Jego historia stała się powszechnie znana, opisywała ją prasa, a – w końcu – również Roman Pisarski tworząc książkę " O psie, który jeździł koleją”. 

Od 25 sierpnia w kinach widzowie mogą oglądać uwspółcześnioną adaptację utworu. Podobnie jak książka Pisarskiego opowiada o żądnym przygód czworonogu, ale również o przyjaźni między psem a człowiekiem, przywiązaniu, tęsknocie i prawdziwym psim oddaniu. Lampo zaprzyjaźni się w niej z chorą dziewczynką Zuzią, której tata pracuje na kolei. Pies stanie się gwiazdą Internetu, a ta popularność pomoże w szybkim zebraniu odpowiedniej kwoty na leczenie Zuzi i uratowanie jej życia. 

Internetowy ulubieniec zbliża do siebie ludzi. Przemianę przejdzie także dyrektor stacji kolejowej, na której pracuje tata Zuzi. Wcześniej wszelkimi możliwymi sposobami starał się usunąć czworonoga ze stacji. Twórcy filmu postanowili też dać widzom więcej pozytywnych odczuć i postawili na szczęśliwe zakończeniem dlatego łzy, które podczas projekcji zakręciły się w niejednym oku mógł zastąpić uśmiech. 

                                                                                                                                                                                                    Tekst i fot.: K.Stelmach

Odsłony: 261