Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Jak co roku roku, 2 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W każdym roku jest to inny kraj, w roku ubiegłym była to Szkocja, natomiast w tym roku- Walia. Jest to kraj stanowiący część Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego, którego stolicą jest Cardiff. Kraj ten jest położony w południowo-zachodniej części wyspy Wielka Brytania, na zachód od Anglii, nad Morzem irlandzkim i Celtyckim. W konkursie wiedzy wzięło udział 15 uczniów z klas IV-VIII, a I miejsce w kategorii klas IV-V otrzymała Gabriela Wicińska z klasy V, II- Igor Turek a III Oliwia Kusińska i Błażej Tur. Natomiast w kategorii klas VI-VIII najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VI- Patrycja Szymańska, II miejsce –Igor Turek a III- Filip Nicpoń.  Gratuluję wszystkim uczniom wyników i zapraszam do udziału w przyszłym roku, gdzie będziemy sprawdzać wiedzę na temat kolejnego kraju anglojęzycznego.

Tekst i zdj.: T Szymańska