Ogólnopolska akcja czytelnicza - Jak nie czytam, jak czytam

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej " Jak nie czytam, jak czytam". Głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika " Biblioteka w Szkole". Po raz pierwszy odbyła się ona  w 2016 roku i trwała do 2019. Po czteroletniej przerwie akcja powróciła i po raz piąty uczniowie polskich szkół mogli włączyć  się do wspaniałej przygody, jaką jest czytanie książek. Głównym założeniem akcji jest właśnie czytanie przez wszystkich chętnych wybranych książek, w całej Polsce, w tym samym czasie. Czytanie w miłym miejscu i towarzystwie, poświęcenie czasu ulubionej książce, bez dorabiania otoczki dydaktycznej. I tak właśnie przebiegała akcja w naszej szkole. Wszyscy, którzy lubią czytać książki przynieśli je do szkoły i w grupach klasowych czy też osobno oddawali się ulubionej lekturze. Dzień był słoneczny, drzewa na boisku szkolnym zapewniły przyjemny cień. Niestety bardzo szybko minęła godzina relaksu przy książce, niektórzy tak się zaczytali i nie zauważyli, że czas przeznaczony na czytanie się skończył i trzeba wracać na zajęcia.  Każda klasa przygotowała transparent z hasłem akcji, a chętni za pomocą strojów i charakteryzacji mogli również wcielić się w bohaterów czytanych książek. Klasa druga do czytania wybrała książkę Danuty Parlak " Kapelusz Pani Wrony"  i dlatego cała klasa wcieliła się w postać głównej bohaterki książki czyli pani Wrony. Wszyscy włożyli czarne stroje i pięknie udekorowane kapelusze. Tych jeszcze nieprzekonanych do czytania książek zachęcamy do sięgania po nie, przekonacie się, że to może być super frajda.

Tekst i fot.: K. Stelmach