Zuchy w przedstawieniu "Żabi król"

Jak, co roku, 6 grudnia przybył do dzieci św. Mikołaj, który przyniósł w prezencie bajkę pt. „Żabi Król” tym razem w wykonaniu zuchów z 22 Gromady Zuchowej ‘Dzielne Chodaczki”. Mali aktorzy wcielili się w postaci Królewicza, jego sługi Henryka, króla i jego dworzan, a przede wszystkim złej czarownicy, która zmieniła księcia w żabę, gdy ten odrzucił jej propozycję zostania jego żoną. Ale na szczęście znalazła się księżniczka Matylda, która pocałunkiem odczarowała księcia.

Była to pełna humoru opowieść, która wniosła wiele radości i zabawnych sytuacji, z którymi poradzili sobie debiutujący na scenie „pod Plebanią” aktorzy.

Wszyscy zaśpiewali Mikołajowi piosenkę” Mikołaju, Mikołaju” i zaprosili do sali, w której dzieci, nie mogły doczekać się prezentów, przyniesionych przez Mikołaja.

W bajce udział wzięli:
Książe Edward- Konrad Czuj
Sługa Henryk- Marcin Ciesielski
Czarownica- Kinga Rachfalska
Król – Adam Świątek
Księżniczka Matylda- Zuzanna Tryka
Królewicz Filip- Filip Butryn
Dworzanin- Victor Kucharczyk
Przepiękną dekorację sceny wykonała pani Danuta Majewska, a oprawę muzyczną zatroszczyła się druhenka Ola Kasprowicz.
Już dziś zapraszamy na Mikołajki w przyszłym roku, też będzie bajka!!!!!!