Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś skończył właśnie   114  lat. Święto obchodzone jest od 2002 roku. Pluszowa  maskotka ma bardzo wielu wielbicieli zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. 25 listopada nadarzyła się bardzo dobra okazja, aby zaprezentować kolegom swoje ulubione miśki. Można było przytulać je bez złośliwości ze strony kolegów, że to dziecinada , bo w głębi duszy, każdy w z nas pozostaje dzieckiem, gdy trzyma się w rękach coś tak miękkiego i pięknego.

Uczniowie klasy II nie tylko obchodzili urodziny pluszowego misia, ale przypomnieli sobie najbardziej znane misie z literatury i filmu. Czytaliśmy początkowe rozdziały Kubusia Puchatka, który ma już 90 lat, oglądaliśmy kreskówki z Misiem Uszatkiem , Coralgolem, Yogim i Paddingtonem.

Tekst i fot.: K. Stelmach