X JUBILEUSZOWE DIECEZJALNE SPOTKANIA TEATRALNE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II „ MŁODZI AKTORZY SWOJEMU PATRONOWI” WOLA RZECZYCKA, 28 MAJA 2015 ROKU

alt28 maja 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej po raz dziesiąty odbyły się Spotkania Teatralne Szkół im. Jana Pawła II z terenu Diecezji Sandomierskiej.

W tegorocznym Przeglądzie wystąpiło dziewięć zespołów teatralnych.Gościli u nas uczniowie wraz z opiekunami  z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach, Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, Publicznej Szkoły Podstawowej   im. Jana Pawła II w Zabrniu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli,  Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im.  Św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pysznicy  oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła IIw Chwałowicach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III, którzy wystąpili w sztuce „ Smerfy w opałach”. Uczniów do występu przygotowała Krystyna Stelmach.Na uroczystości obecni byli: pani wizytator Anna Niezabitowska, dyrektor ZS im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej pan Jacek Bochniak, ksiądz dr  Jerzy Dąbek – wikariusz generalny i opiekun duchowy Szkół im. Jana Pawła II z terenu Diecezji sandomierskiej, ksiądz dr Michał Mierzwa –dyrektor duszpasterstwa ogólnego w Sandomierzu , ksiądz dr Grzegorz Kasprzycki  oraz radni naszej gminy: Marzena Garbacz, Justyna Szwedo i Rafał Bartochowski.

Jak na Jubileuszowe Spotkania przystało była chwila wspomnień, jubileuszowy tort oraz podziękowania pani dyrektor Barbary Pankowskiej dla wszystkich, którzy wspierali nas w organizowaniu Przeglądu w ciągu tych dziesięciu lat.

Od dziesięciu lat naszemu Przeglądowi patronują  Ksiądz Biskup Edward Frankowski  i Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Pan Jan Pyrkosz.

W trakcie dziesięciu lat w przeglądzie wystąpili uczniowie z dwunastu szkół. Łącznie zaprezentowali oni 68 przedstawień teatralnych. Dziewięciokrotnie brali udział w przeglądzie uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Chwałowicach. Ośmiokrotnie odwiedzili nas: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Potoczku i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.  Siedem razy ze swoimi spektaklami wystąpili uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II  w Gościeradowie.
Zmagania poszczególnych zespołów teatralnych oceniało jury w osobach: Pani Bogusława Herdzik, Pani Alina Bieniek, Pani Ewelina Piłka, Pani Urszula Wieczorek, Pani Krystyna Korczyńska, Pani Małgorzata Nowak ,Ksiądz Krzysztof Sudoł oraz Panowie: Piotr Jackowski, Tomasz Turek i Krzysztof Czubak.

Tekst : K. Stelmach

Zdjęcia: K. Stelmach, T. Szymańska, D. Nieznalska