Witaj Majowa Jutrzenko!

altW dniu 30 kwietnia 2015r. Uczniowie  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Flagi Państwowej  i Konstytucji 3 Maja. Najpierw zaprezentowały się przedszkolaki, a potem wystąpili uczniowie oddziału przedszkolnego ze swoim programem na temat Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a zuchy z 22 Gromady Zuchowej” Dzielne Chodaczki” przedstawiły program na temat 224 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja.

Odbył się również Powiatowy Konkursie wiedzy na temat Flagi Narodowej i Konstytucji 3 Maja pod hasłem „ Nasza Biało- Czerwona” pod Patronatem Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem Pana Jana Pyrkosza, który ufundował dla wszystkich uczestników konkursu flagi państwowe. Inicjatorem konkursu był Lasowiacki Hufiec ZHP im. Powstańców Styczniowych w Stalowej Woli, który w ramach środków uzyskanych ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli ufundował nagrodę  dla zwycięskiego zespołu w postaci wyjazdu do Warszawy i zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.  Uczniowie startowali  drużynowo w 3-osobowym składzie i rywalizowali ze sobą w 4 różnych kategoriach: konkurs wiedzy o fladze państwowej i konstytucji 3 maja, konkurs plastyczny, konkurs muzyczny, rywalizacja sportowa. Została również  powołana szkolna komisja konkursowa, która czuwała nad przebiegiem konkursu i oceniała zmagania uczestników w składzie: Pani Joanna Zięba- Pyclik, ks. Marcin Hejman i pani Lucyna Gugała  Do rywalizacji przystąpiło 4 zespoły z klasy VI. Nagrodę w postaci wycieczki do Warszawy otrzymał zespół w składzie: Daria Weremko, Roksana Cebula, Aleksandra Kasprowicz.

Wszystkie zespoły szkolne biorące udział w konkursie otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz flagi narodowe ufundowane przez Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem Pana Jana Pyrkosza.