Instalacja aplikacji Teams do nauki zdalnej

Aplikację do nauki zdalnej zainstalować można na komputerze stacjonarnym, laptopie, teblecie oraz smartfonie. Teams można bez obaw zainstalować na wielu urządzeniach jednocześnie. Poniżej znajdują się dokładne instrukcje instalacji dla komputerów/laptopów oraz tabletów i smartfonów.

Instalacja na komputerze lub laptopie

Instalację można wykonać na dowolnej przeglądarce.

1.  Otwórz przeglądarkę i wpisz adres https://teams.microsoft.com
  2. Zaloguj się na otwartej stronie za pomocą loginu i hasła otrzymanego ze szkoły

Po zalogowaniu wyświetli się ekran:

3. Kliknij przycisk Pobierz bezpłatną aplikację... (końcówka napisu może się nieco różnić). Aplikacja zostanie pobrana na komputer.

4. Uruchom pobraną aplikację, zainstaluj i zaloguj się otrzymanym ze szkoły loginem oraz hasłem.

Instalacja na tablecie lub smartfonie wyposażonym w system Android

1. Otwórz sklep Google Play.
  2. W wyszukiwarce wprowadź frazę „Microsoft Teams” i z listy wyświetlonych wyników wybierz element o tej nazwie.
  3. Na karcie aplikacji wybieramy polecenie Zainstaluj (rysunek poniżej).

4. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i zaloguj się przy pomocy otrzymanego loginu i hasła.

Instalacja na tablecie lub smartfonie wyposażonym w system iOS (iPhone, iPad)

1. Otwórz sklep AppStore.
  3. Na karcie aplikacji kliknij "chmurkę", aby pobrać aplikację na telefon lub tablet (rysunek poniżej).

4. Po zainstalowaniu zaloguj się za pomocą otrzymanego loginu lub hasła.

Uwagi końcowe

Jeśli z jakiegoś powodu nie mozna zainstalować i uruchomić aplikacji Microsoft Teams, istnieje możliwość pracy w samej przeglądarce (bez instalacji aplikacji Teams), jednak nie jest to zalecane, ponieważ nie wszystkie funkcje mogą działać prawidłowo. Jako przeglądarki polecamy Edge lub Chrome. Przeglądarka Firefox nie jest w pełni zgodna z Teams. Podczas pracy w przeglądarce możemy być pytani o dostęp do mikrofonu oraz kamery. Na pytania należy odpowiedzieć tak lub zezwalaj aby umożliwić prawidłowe działanie kamery i mikrofonu.

Poprawiono: 23 październik 2020