Walentynki dla chłopaka i dziewczynki

Walentynki to nie tylko święto zakochanych. W równie ciekawy sposób mogą świętować i inni, którzy jeszcze nie ulegli urokowi zakochania. Miłym zwyczajem jest obdarowywanie się kartkami walentynkowymi. Robimy coś dla innych, okazując w ten sposób, że są oni dla nas ważni, że ich doceniamy i lubimy. W poniedziałek w klasie drugiej ruszyła masowa produkcja kartek walentynkowych. Każdy chciał przygotować kartkę dla wylosowanej osoby i innych, których darzy większą sympatią. Byli też tacy, którzy postanowili obdarować walentynkami wszystkich w klasie. A we wtorek - w dniu Walentynek, każdy mógł już się cieszyć z ich otrzymania. W szkole działała Poczta Walentynkowa. Samorząd uczniowski dostarczał do klas  kartki walentynkowe, które zostały wrzucone do walentynkowej skrzynki pocztowej. Było ich wyjątkowo dużo, więc i radości było mnóstwo.

W tym dniu bawiliśmy się w walentynkowe zabawy. Motywem przewodnim wszystkich zabaw było oczywiście serce, które krążyło w kole w rytm muzyki, serce, które szukało drugiej połówki czy ukryte serce. Wśród walentynkowej dekoracji klasy i w walentynkowych strojach,  klasa druga spędziła miłe chwile w atmosferze przyjaźni i radości.

Tekst i fot.: K. Stelmach

Poprawiono: 22 luty 2023