" Kochamy szkołę i wakacje" - zakończenie roku szkolnego 2023/ 2024

„Kochamy szkołę i wakacje” pod takim hasłem uczniowie klasy III pożegnali rok szkolny 2023/ 2024. Wraz z nimi na szkolnej scenie rok szkolny żegnały także dzieci z oddziału przedszkolnego i zespoły taneczne, prowadzone przez p. Urszulę Wieczorek. Ale zanim wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, chętni uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej przez ks. proboszcza Marcina Hejmana. W oprawę liturgii zaangażowali się uczniowie i schola oraz poczet sztandarowy.

Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęła dyrektor szkoły Barbara Pankowska witając wszystkich zebranych: uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Po czym rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu zespołów tanecznych, zerówki i klasy trzeciej. Zerówkowicze i uczniowie klasy III żegnali szkołę kończąc pierwszy i drugi etap nauki. Klasa zero po wakacjach zasiądzie w ławkach jako pierwszoklasiści, natomiast uczniowie klasy III podejmą trud nauki w klasie IV. Występując w programie wszyscy chcieli zaprezentować swoje talenty recytatorskie, piosenkarskie, taneczne i aktorskie. I zrobili to profesjonalnie. Dzieci z oddziału przeszklonego wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki – oczywiście o wakacjach. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią zaprezentowali się w inscenizacji przedstawiającej scenki z życia klasy na przestrzeni trzech lat, a także zaśpiewali kilka piosenek wraz z układami tanecznymi. Dowiedli, że są wszechstronnie uzdolnieni.

Po części artystycznej przyszedł czas na rozdanie nagród książkowych uczniom, którzy w ciągu roku szkolnego uzyskali wysokie wyniki w nauczaniu i zachowaniu oraz godnie reprezentowali szkołę podczas konkursów zewnętrznych, jak również pracowali na rzecz szkoły podejmując zadania dodatkowe. Gratulacje wraz z nagrodami książkowymi przekazywały uczniom dyr. Barbara Pankowska i przewodnicząca rady rodziców Jadwiga Chołody – Krawiec. Nominację do corocznej nagrody wójta Gminy Radomyśl nad Sanem uzyskała uczennica klasy VII Kamila Wróblewska, wzorowym uczniem w szkole została Natalia Wrońska z klasy IV, najlepszym czytelnikiem  - Aleksandra Wydra z klasy II a najlepszym sportowcem Patrycja Szymańska z klasy VII. Wszyscy uczniowie usłyszeli gratulacje i podziękowania za pracę wkładaną w swój rozwój każdego dnia zarówno od pani dyrektor, jak i od przewodniczącej rady rodziców. Dyrektor szkoły podziękowała także wszystkim rodzicom za współpracę i wspieranie szkoły w wielu przedcięwzięciach. Zwróciła się także do nauczycieli i pracowników obsługi dziękując im za codzienny trud i współpracę. Miłym końcowym akcentem były życzenia wakacyjne: zasłużonego odpoczynku, słońca i wielu niesamowitych przeżyć, ale zawsze z rozwagą i troską o bezpieczeństwo własne i innych. Wreszcie przyszedł czas, aby spotkać się po raz ostatni w tym roku szkolnym z wychowawcami i otrzymać świadectwa, dlatego wszyscy rozeszli się do swoich klas. Sala gimnastyczna opustoszała…, ale nie na długo, przecież wakacje trwają tylko dwa miesiące.

                                                                                                                                                                                                                                    Tekst i fot.: K. Stelmach

 

 

 

 

 

Odsłony: 193