Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Potoczku

W dniu 4 czerwca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Diecezjalnego Konkursu Pieśni Patriotyczno-Religijnej pod honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego, Dziekana Dekanatu Modliborzyckiego Ks. Kanonika Krzysztofa Woźniaka, Proboszcza Parafii św. Mikołaja Biskupa  w Potoku Wielkim Ks. Artura Dyjaka oraz Wójta Gminy Potok Wielki Leszka Nosala. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Potoczku.

W konkursie udział wzięło 14 szkół, reprezentowanych przez 21 wykonawców z diecezji sandomierskiej, województwa lubelskiego oraz Gminy Potok Wielki. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło utalentowanych młodych artystów, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz pielęgnować wartości patriotyczne i religijne.

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć sztukę pt. „Wznieś serce nad zło” przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Moniki Brzozowskiej i Pani Marioli Wójcik. Występ ten spotkał się z dużym uznaniem publiczności, podkreślając artystyczny talent oraz zaangażowanie młodych aktorów.

W konkursie wszycsy uczestnicy  z naszej szkoły odnieśli sukcesy: Ewa Świątek zajęła 2. miejsce, duet Karolina Tryka i Natalia Wrońska  - 3. miejsce.

 

Tekst i zdj.: T. Turek

Odsłony: 61