"Rodacy do pracy" - szkolny happening

8 maja 2024 wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym happeningu „Rodacy do pracy”. Zadaniem uczestników było przygotowanie stroju i akcesoriów wymarzonego zawodu i odpowiednio zaprezentowanie go podczas pokazu na wzór pokazów mody. Prezentacje odbywały się podczas przerw w rytm muzyki. Jako pierwsi prezentowali się uczniowie klas I – III. Podczas przemarszu przez szkolny korytarz poznaliśmy przyszłych kolejarzy, sportowców, artystów, kucharzy, weterynarzy, policjantów, strażaków, żołnierzy, informatyków, malarzy czy budowlańców. Z pośród prezentacji uczniów klas I – III przedstawiciele uczniów klas IV – VII wybrali Jakuba Lewko z klasy I, który przebrał się za kucharza.

Na kolejnej przerwie przez szkolny korytarz przemaszerowali uczniowie klas IV – VII, którzy zaprezentowali się m. in. w roli cukiernika, bibliotekarki, fryzjerki, pracownicy banku, ochroniarza czy trenera. Wśród tych prezentacji uczniom klas I – III najbardziej spodobał się Alan Świątek, który wcielił się w wąsatego trenera. Tak, więc znamy już wstępne zainteresowania naszych uczniów związane z wyborem przyszłego zawodu. Życzymy wytrwałości w dążeniu do obranego celu. Do wspólnej zabawy podczas happeningu zaprosiła uczniów Krystyna Stelmach.

Tekst i fot.: K. Stelmach