„Wdzięczni za Niepodległość”

„Wdzięczni za Niepodległość”- pod takim hasłem odbyła się akademia z okazji 104. rocznicy odzyskanie przez Polskę Niepodległości, którą poprowadzili uczniowie klasy ósmej. Akademii towarzyszył Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej.  Z wybraną piosenką prezentowały się zespoły klasowe i soliści. O godz. 11.11 w ramach Akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały uczestnikom przeglądu pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie przygotowały: L.Gugała, D. Nieznalska, natomiast o  dekorację zadbały p. T. Szymańska i p. Monika Dereń-Turek.

W dniu 11 listopada 2022 r. przedstawiciele klasy ósmej jako szkolny  poczet  sztandarowy wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Radomyślu nad Sanem. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych ze szkół naszej gminy oraz innych stowarzyszeń. Następnie uczniowie uczestniczyli w przemarszu do miejsc pamięci, gdzie złożyli kwiaty przy pomniku bohaterów narodowych.

Uczniom towarzyszyły: D. Nieznalska, L. Gugała.

Tekst: D. Nieznalska, zdj.: A. Klich, D. Nieznalska