Dzień Głośnego Czytania 2022

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej – tłumaczki, poetki, autorki książek dla dzieci.

Spośród najpopularniejszych książek jej autorstwa warto wymienić: " Psotki i śmieszki", " Za górami... za lasami", " Baśń o siedmiu krukach" czy " Kto mi dał skrzydła". Jednak najbardziej popularna w jej dorobku jest powiastka" Szewczyk Dratewka". I właśnie tę książkę do wspólnego czytania wybrali uczniowie klasy drugiej. Po wspólnym czytaniu uczniowie wykonali własne książeczki o przygodach Szewczyka Dratewki.
Także uczniowie klasy czwartej wzięli udział w akcji głośnego czytania. Do wspólnego czytania wybrali książkę Adama Bahdaja "Kapelusz za sto tysięcy".

Tekst: K. Stelmach, fot.: K. Stelmach i A. Klich