Co za pyszne gofry! – dzień gofra w naszej szkole

Czy wiecie skąd pochodzą gofry i kiedy powstały? Tak naprawdę pierwsze potrawy przypominające współczesne gofry można było spotkać już w średniowieczu. Niektóre źródła wspominają nawet o starożytnej Grecji. Natomiast dopiero w okolicach XIII wieku zaczęły one przypominać zdecydowanie bardziej, tę znaną nam aktualnie formę. To właśnie wtedy narodził się pomysł wypiekania ich tak, by miały fakturę z kwadratowymi wgłębieniami. Trudno więc powiedzieć, kiedy i gdzie dokładnie powstały pierwsze gofry. Jedno jest jednak pewne. Są one popularne na całym świecie i w praktycznie każdym kraju można się spotkać z ich lokalnymi wersjami.

25 marca w kalendarzu świąt nietypowych pojawia się dzień gofra. W naszej szkole uczniowie postanowili uczcić to święto wypiekając i zajadają się pysznymi goframi. Uczniowie z klasy III i V przygotowali smaczne gofry z różnymi dodatkami. Przy okazji poznali przepis, jak wykonać ten smakołyk oraz zapoznali się z ciekawostkami na jego temat.

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdj.: A. Klich, I. Krawiec

 

Odsłony: 153