Lubię matematykę - 14 marca Międzynarodowy Dzień Matematyki

Matematyka jest uniwersalnym językiem, nie ma narodowości. Dodawanie, odejmowanie,formuły i funkcje są takie same na całym świecie. Pozwala komunikować się pomijając bariery językowe. Jest wszechobecna w naszym codziennym życiu. Używamy jej podczas zakupów w sklepie, przy odważaniu składników podczas pieczenia czy gotowania, odmierzania czasu, wybierania numeru telefonu, zapisywania dat. Skoro towarzyszy nam w naszym codziennym życiu - warto ją polubić.

Lubimy coś, jeśli to nam się podoba i to rozumiemy.  Ważne jest też, żeby nauka nie była nudna. Zabawy matematyczne, rywalizacja, zagadki logiczne, matematyka w działaniu  - wszystko to sprawia, że dzieci chętniej uczą się trudnych zagadnień i łatwiej je przyswajają. W Dniu Matematyki w klasie I uczniowie  świetnie się bawili rywalizując ze sobą podczas rozwiązywania ciekawych zagadnień matematycznych w formie układanek, zagadek logicznych, zadań tekstowych. Każdy mógł uwierzyć we własne siły i odnieść sukces. Rywalizacja i nagroda dodatkowo wpłynęły na pozytywne odczucia, dzięki temu każdy uczeń stwierdził, że lubi matematykę. Aby pozytywne uczucia odnośnie matematyki towarzyszyły dzieciom w kolejnych dniach nauki , każde otrzymało opaskę z napisem  - Lubię matematykę. Będzie można ją włożyć na głowę, gdy napotkamy jakiś matematyczny problem, by łatwiej można było go rozwiązać.

Tekst i fot.: K.Stelmach