Szkolny Konkurs Historyczny „Powstanie styczniowe”

W dniu 26 stycznia 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Historyczny” Powstanie Styczniowe”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów, którzy odpowiadali na pytania w zespołach dwuosobowych. Uczestnicy rywalizowali w następujących zagadnieniach: przyczyny wybuchu powstania, dyktatorzy zrywu powstańczego, powstanie styczniowe w  malarstwie polskim, najważniejsze potyczki powstania oraz skutki upadku powstania styczniowego.

Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas IV-V najlepsi okazali się Oliwier Żyłka i Michał Chmielowiec, drugie miejsce zajęły Gabriela Wicińska i Oliwia Kusińska, a trzecie miejsce przypadło Fabianowi Federczykowi i Błażejowi Tur.

W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VIII Marcin Ciesielski i Karol Turek, drugie miejsce przypadło Milenie Gardzisz i Annie Kasprowicz, a trzecie  miejsce zajęli Julia Pac i Jakub Drzewi.

Tekst i zdj.: D. Nieznalska