Jeszcze Polska...

jp0.jpgJeszcze Polska nie zginęła... kiedy my żyjemy

10 listopada w klasie I dominowały dwa kolory - biały i czerwony. Barwy narodowe naszej ojczyzny zagościły w klasie z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległośći. Podczas zajęć uczniowie wykonali biało - czerwone chorągiewki i kokardy, z którymi udali się na szkolną akademię. Poznali również historię polskich symboli narodowych. Ich wiedza została wzbogacona o nowe fakty związane z  naszym hymnem państwowym. A o 11.11 cała klasa odśpiewała cztery zwrotki " Mazurka Dąbrowskiego" włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję MEN " Szkoła do Hymnu". Odświętny strój, znajomość słów hymnu i godna postawa podczas jego śpiewania, w ten sposób pierwszoklasiści okazali swój patriotyzm. Patriotyzm - przywiązanie do ojczyzny, do jej przeszłości, teraźniejszości, a nade wszystko do zachowania niepodległości w przyszłości, którą to oni będą kreować.

Tekst i fot.: K.Stelmach

jp11.jpg