Wyjazd do Muzeum PRL-u w Zamościu

Z inicjatywy Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach, reprezentacja uczniów naszej szkoły  uczestniczyła w wycieczce do Zamościa, aby zobaczyć Roztoczańskie Muzeum PRL. Pomysł wyjazdu związany był z realizacją projektu „WSIĄDŹ Z NAMI DO CZERWONEGO MALUCHA „ czyli Śladami PRL-u  w Gminie Radomyśl nad Sanem. Uczniowie zobaczyli 8 gabinetów i 14 wystaw tematycznych , a zwiedzanie odbywało się z autoprzewodnikiem - czytał Tomasz Knapik.

Po obejrzeniu wystawy uczestnicy wyjazdu zwiedzili  Rynek Wielki w Zamościu. Jest to to jeden z największych i najbardziej niesamowitych XVI-wiecznych placów w Europie. Jak przystało na miasto idealne, Rynek ma wymiary 100 x 100 m, przy każdej pierzei, z której odchodzi jedna ulica, stoi po osiem pięknych kamienic podcieniowych. Zachowały one renesansowe portale, drewniane stropy i polichromie. Rynek w Zamościu wraz z całym Starym Miastem został wpisany na listę Unesco. Uczniowie zachwycili się jego wyglądem.

Tekst i zdj.: D. Nieznalska