Kibicujemy polskim olimpijczykom z Tokio

W ramach programu Szkolny Klub Sportowy, uczniowie naszej szkoły udali się do Chorzowa na  Stadion Śląski i kibicowali polskim Olimpijczykom z Tokio. Było to niesamowite wydarzenie- lekkoatletyka w pięknym wydaniu!

Wiele rekordów mityngu oraz najlepszych wyników padło podczas niedzielnego LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Śląskim z kibicami pożegnali się kończący karierę sportową Piotr Małachowski, Joanna Fiodorow i Kamila Lićwinko. Podczas wydarzenia przez Narodowy Stadion Lekkoatletyczny przewinęło się 35 000 widzów.

Występ na LOTTO Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej był ostatnim w karierze Piotra Małachowskiego. Dokładnie o 19:09 dwukrotny wicemistrz olimpijski oddał rzut I pożegnał się tym samym z kibicami. Chwilę później dysk do rąk wziął syn mistrza – 8-letni Henryk, który podczas mityngu symbolicznie rozpoczął swoją karierę lekkoatletyczną. To były niesamowite emocje. W niedzielę było podsumowanie jego długiej i pełnej sukcesów kariery. 38-letni dyskobol stawał trzykrotnie na podium mistrzostw świata, był dwa razy mistrzem Europy. Na trybunach był rozłożony wielki baner z napisem: „Piotr Małachowski, dziękujemy”.

Wieloletnią i bogatą karierę zakończyła w niedzielę także Joanna Fiodorow. Dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy oraz wicemistrzyni świata w rzucie młotem.

Uczniowi uczestniczyli również w pożegnaniu Kamili Lićwinko, halowej mistrzyni świata w skoku wzwyż z 2014r..

Ósmy triumf podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej odniósł Paweł Fajdek. Wygraną zapewnił sobie jednak dopiero ostatnim rzutem, i wyprzedził mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego.

Niesamowity sezon świetnym rekordem życiowym zakończyła Natalia Kaczmarek. Mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej wygrała bieg na 400 metrów.

Wyjątkowe emocje wzbudziła wicemistrzyni olimpijska z Tokio Maria Andrejczyk.  Kobieta o wielkim sercu, która niedawno przekazała swój srebrny medal olimpijski na licytację charytatywną ,nie zawiodła i niesiona dopingiem wygrała konkurs.

Show zrobił Włoch Gianmarco Tamberi. Mistrz olimpijski w skoku wzwyż , który porwał kibiców na trybunach.

W skoku o tyczce brylował wicemistrz olimpijski Amerykanin Chris Nilsen. Walczący w tym sezonie z kontuzjami Piotr Lisek został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Klasę na 100 m pokazała ośmiokrotna medalistka olimpijska Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce –Wyraźnie było widać, że z biegania nadal czerpie radość.

Uczniowie wrócili pełni wrażeń i sportowych emocji. Po raz pierwszy uczestniczyli w takim wydarzeniu sportowym i na taką skalę.

Memoriał jest poświęcony pamięci zmarłej w lutym 2009 Kamili Skolimowskiej – mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z 2000 roku.

Tekst i zdj.: D. Nieznalska