Boisko wielofunkcyjne - oddane do użytku

W słoneczne poniedziałkowe przedpołudnie 24 maja 2021 r. oficjalnie zostało otwarte i oddane do użytku wielofunkcyjne boisko. Tym samym społeczność naszej szkoły otrzymała możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych na nowoczesnym obiekcie, na który czekaliśmy od dawna. Zrealizowana inwestycja to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 31,26 x 44,16 o sztucznej nawierzchni syntetyczno – poliuretanowej wraz z obrzeżami, ciągami komunikacyjnymi, ławeczkami.

Obiekt został ogrodzony, a teren wokół niego odwodniony przez wykonanie drenażu do odprowadzania wód gruntowych. Na płycie obiektu rozmieszczono boisko do piłki nożnej i ręcznej, tenisa ziemnego oraz po dwa boiska do siatkówki i koszykówki. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 583 tys. złotych. Zadanie realizowane było ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 500 tys. złotych. Pozostała kwota pochodziła z budżetu gminy. Wykonawcą obiektu była firma GoldenSport ze Stanisławowa wyłoniona w drodze przetargu. Prace rozpoczęto w listopadzie 2020 r., a zakończono w kwietniu 2021 r. Przebiegały one etapami ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Boisko ma charakter ogólnodostępny, mogą z niego korzystać uczniowie oraz mieszkańcy miejscowości, którzy zechcą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.
Uroczystość otwarcia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyr. szkoły B. Pankowska powitała przybyłych na uroczystość gości: senator Janinę Sagatowską, wiceministra infrastruktury Rafała Webera, radną sejmiku województwa podkarpackiego Kamilę Piech, starostę stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, przewodniczącego rady gminy Edwarda Wermińskiego, zastępcę wójta Izabelę Szałaj, radnych gminy Justynę Szwedo i Krzysztofa Siodę oraz włodarza Gminy Radomyśl nad Sanem wójta Jana Pyrkosza, którego troska o oświatę w gminie jest szczególnie widoczna. W swoim wystąpieniu podziękowała władzom gminy za podjęcie działań, które doprowadziły do powstania tego obiektu oraz wyraziła radość z możliwości podniesienia roli sportu w życiu codziennym uczniów i mieszkańców naszych mieńscowości. Wójt Jan Pyrkosz życzył wszystkim efektywnego korzystania z boisk i dużo radości z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Wyraził również satysfakcję, że podobne obiekty znajdują się przy wszystkich szkołach na terenie naszej gminy niezależnie od sal gimnastycznych i hali sportowej. W swoich wystąpieniach zaproszeni goście przed wszystkim gratulowali nam tego pięknego obiektu oraz podkreślali znaczenie kultury fizycznej i sportu w codziennym życiu. Obdarowali uczniów zestawami piłek do różnych gier zespołowych. A młodzież podziękowała gościom kwiatami za wszelkie działania, które doprowadziły do powstania nowego obiektu. Następnie nadszedł czas na przecięcie wstęgi – symboliczne oddanie boiska do użytku. Przecięcia wstęgi dokonali przybyli na uroczystość goście i przedstawiciele społeczności szkolnej. Boisko zostało poświęcone przez proboszcza ks. Marcina Hejmana. Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na przetestowanie nawierzchni boiska. W konkurencji strzał do bramki sprawdzali swoje umiejętności sportowe i szczęście goście oraz przedstawiciele poszczególnych klas. I ten punkt programu pokazał wielką radość jaką niesie ze sobą sport. W myśl słów Jana Pawła II " Sport musi zawsze pozostawać okazją do święta i zdrowej rozrywki."

Tekst i fot.: K. Stelmach