Znawcy baśni Andersena

21 lutego 2006 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas drugich i trzecich
 
„Znawcy baśni Andersena”.

Do konkursu przystąpiły czteroosobowe drużyny ze szkół w: Antoniowie, Chwałowicach, Rzeczycy Długiej i Woli Rzeczyckiej. Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci utworów Hansa Chrystiana Andersena, jak również zachęcenie ich do częstszego sięgania po książkę.

Konkurs miał charakter turnieju składającego się z różnorodnych zadań.
Wśród zadań, które drużyny miały do wykonania znalazły się m.in.: baśniowe cytaty, chochlikowe psoty, ukryte tytuły, „Złota Encyklopedia Baśni”, rebusy, puzzle, należało także rozpoznać rekwizyty i postaci pochodzące z różnych baśni. W trakcie turnieju jego uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnością uważnego słuchania, aby później odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących opowieści Andersena o jego życiu.

 

Drużyny miały również za zadanie wykonanie plakatów, które zachęcałyby do czytania baśni Andersena. Wszystkie prace były tak kolorowe i pięknie wykonane, że jury konkursowe wszystkim drużynom przyznało równorzędne pierwsze miejsce.
Andersen
 
Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wręcz znajomością baśni Andersena. Różnica w ilości uzyskanych punktów między poszczególnymi drużynami była zaledwie jednopunktowa. Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Wójta – Jana Pyrkosza, który ufundował dla zwycięskiej drużyny piękny zbiór baśni Andersena. Zdobywcą tej nagrody została drużyna z Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej.
Drugie miejsce wywalczyły exeqwo: drużyna z ZS w Chwałowicach i PSP w Woli Rzeczyckiej. Zdobywcą trzeciego miejsca została drużyna z ZS w Antoniowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.
Uczestnicy konkursu z Panem Wójtem – Janem Pyrkoszem.

Na zakończenie konkursu, jego uczestnicy obejrzeli inscenizację baśni „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu uczniów klasy III i II.

Konkursy i inscenizacją przygotowała i przeprowadziła pani Krystyna Stelmach przy pomocy pań: Doroty Nieznalskiej, Anny Grąba i Lucyny Gugała.

Krystyna Stelmach

Odsłony: 1855